2010/02/12

Anlayana Saz!


İşaret parmağınla birini gösterip itham ederken, elindeki diğer parmaklar sana doğru dönüp daha o an koro halinde
''Ya sen?'' diye sorar, seni gösterir...

Ve sen, işte o an ne katmerli bir aşağılık olduğunu önce kendin görmektesindir!

Uğradığı iğrenç bir iftira sonucu ''Onur İntiharı'' gerçekleştirerek hayatına son veren
Deniz Kurmay Albay Berk Erden anısına ve ailesine saygıyla...


18 yorum:

 1. Dindar olduğunu söyleyenler, haklının yanında olduğunu söyleyenler, tarafsız olduğunu iddia edip TARAf olanlar, her önüne gelene iftira atanlar. İftiranın ne kadar günah olduğunu bilmiyorlar mı?
  Keser döner Sap döner gün gelir hesap döner. Bir gün yapılan iftiraların cezasını çekerler ama o ailelerin yüreğine düşen kor geçer mi? Giden geri gelir mi?

  Bir zihniyet düşünün ki çıkarlarını ülkesinden daha çok seviyor. Allah belasını versin onların...

  YanıtlaSil
 2. sevgili zeuma birini itham ederken işaret parmağımızla diğer parmaklar bize döner vicdan sahibi olan neden döndüğünü anlar ya vicdanı olmayan onuru olmayanlara nasıl anlatacağız ..ruhu şad olsun diyorum sevgi ve dostlukla..

  YanıtlaSil
 3. Polis ve faşist devleti olmanın birinci kuralı,1950'lerde ve sonrasında yapıldığı gibi iftira atmak,ceplere veya çekmecelere düzmece belgeler yerleştirmek,
  fişlemek ve sonuç olarak iktidarda kalıp bağımlı oldukları ülkenin emirlerini yerine getirerek insanları zindanlara atmaktır.O yıllarda kominist diye,şimdi darbeci diye muhalifleri suçlamak.Hedefe giderken neleri araç olarak kullanarak amaca ulaşacağız diyenlere o parmaklar bir gün kötü dönebilir.
  Deniz Kurmay Albay Berk Erden anısına ve ailesine bizden de saygıyla...

  Saygılarımla,

  YanıtlaSil
 4. İftira edileni değil, edeni kirletir. Kd.Kurmay Albayın onur mücadelesi aldığı eğitimle düşünce yapısının yüceliğini göstermesidir.
  Saygıyla anıyoruz.Ruhu şad olsun.Ailesine sabırlar diliyorum.

  Sevgiyle kalın...

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Zeugmam;
  İtham eden kendi karanlık dünyasının yansımasını itham ediyor.Deniz Kurmay Albay Berk Erden anısına ve ailesine bizden de saygılar...

  YanıtlaSil
 6. Duyduğum zaman içim acıdı.:(
  Allah gani gani rahmet eylesin.

  YanıtlaSil
 7. Araştırmalar göstermiştir ki birinin namusunu konu edinenlerin en büyük sorunları aslen kendisinin ''gerçek anlamda''öyle olduklarıdır,yani katmerlisidirler gerçekten. Ama bunu kimse bilmiyor zannederler.
  Onlar hep kendilerini anlatıyorlardır aslında,sonunun nereye varacağını, nasıl tehlikeli bir oyun oynadıklarını bilmeden.

  Berk Erden'in anısına ve ailesine saygılarımla...

  YanıtlaSil
 8. Bu kaçıncı acı, bu kaçıncı öfke... Ülkemin yetiştirdiği değerler bir bir yok ediliyor. Hem de kendi çirkeflerini şıçratarak yapıyorlar bunu...

  Bir gün ödeyecekler yaptıklarını, ama giden canlar, yitirilen zamanlar, kaybettiğimiz değerler ne olacak?

  Sabır, sabır da nereye kadar?

  YanıtlaSil
 9. ne kadar doğru! dediğin gibi... anlayana!

  YanıtlaSil
 10. Canımın içi Zeugmam;

  Ne denebilir böylesi bir olay karşısında, ne söylemek lazım, gerçekten şaşırıp kalıyor insan..

  Böylesine iğrenç bir iftirayı yapanın bir insan olduğunu düşünmek bile, kendi insanlığımızdan utanmamıza neden oluyor..

  Bunu yapan kişiye ne söylenebilinir ki:
  Küfür etsem; Yakışmaz, bana yazık..
  Lanet okusam; Allah adına nasıl karar veririm, Allah'a yazık..
  Böylesi aşağılık, pislik bir mahluku ancak, Allah'a ve Yüce Yargıya havale etmekten başka çare yok..
  En iyi hükmü verecek olan makam onlar çünkü..

  Onuru için hayatına son veren Albay Berk Erden'e de Allah'tan rahmet, gözü yaşlı ailesine de sabırlar dilerim..

  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 11. Sevgili Zeugmam,en hassas noktası sevgisidir her insanın.Bir kisiye en inanılmaz iftirayı attığınızda kendisini asla savunamayacaktır. Mantigi budur kötülüğün. Onun kendisinde en gurur duyduğu özelligi alıp, tersine çevirip içini pislikle doldurmak,insanoğlunun en aşağılık davranış biçimi.Albay Berk Erden'ede en korkunç şekilde uygulandı ve herşeyi bitirip gitti...Tüm ailesine, sevenlerine özelliklede eşine sabırlar diliyorum.

  YanıtlaSil
 12. Ortalama 300 kişi girer her sene Deniz lisesine. Harp okuluna kadar 50-100 ü elenir, Harp okulundan mezun olan 100-150 arasındadır. Sonra görev başlar, binbir fedakarlık. Denizci beyaz giyer, kefeni olsun diye.

  YanıtlaSil
 13. Ve sen ne katmerli bir aşağılık olduğunu önce kendin görmektesindir.
  Ne güzel yazmışsın canım. Onlar görmez de biz görüyoruz, ne katmerli aşağılıktır onlar. Ve o namussuzlar namus bekçiliği yapıyorlar.

  Son iki yılda Deniz Kuvvetleri bünyesindeki rütbeli subay intiharlarından dokuzuncusu, Deniz Kurmay Albay Erden'in onur intiharı.
  Daha ne kadar olmalı?
  Ne zaman ve nasıl aklı başına gelir bu milletin, böyle açık açık oynanan bu oyuna daha ne zaman dur der..?

  Deniz Kurmay Albay Berk Erden anısına ve Ailesine Saygılar...

  YanıtlaSil
 14. Sevgili Zeugmacığım,

  Yaşanılanlar insanın içini fazlasıyla acıtıyor. Dalgalarıaşmak'ın değindiği gibi en can alıcı noktadan; insanın sevdiğine karşı atılacak bir iftira ile yaralamaya çalışarak bu duruma sebebiyet verenler farkında olmadan daha da batıyorlar aslında! Ceza hukukunda anlatılan, suçlunun mutlaka bir şekilde dönüp dolaşıp suç mahalline geri gelip izlerini yok etmeye çalışırken farkında olmadan kendini ele vermesi gibi!..

  Hiç bir şey sonsuza kadar karanlıkta kalamaz er ya da geç her şey gün ışığına çıkacaktır. Ama gidenler ne yazık ki bir daha geri gelemeyecekler!

  Onuru için hayatına böylesine acı bir şekilde son veren Albay Berk Erden'e Allah'tan rahmet, gözü yaşlı ailesine, sevenlerine ve hayat arkadaşı değerli eşine de Allah'tan sabırlar dilerim...

  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 15. Sevgili Zeugma, Suratımıza tokat gibi işleyen bu sunumunu ayakta alkışlıyorum canım. Bizim ülkemiz aydınların öldürüldüğü bir ülke, Bizim ülkemiz bebek katillerine kral muamelesi yapan bir ülke, Bizim ülkemiz, Dağdan inen canilere alkış tutan bir ülke,

  Bizim üülkemiz, adaleti parayla satın alanların ülkesi. Bizim ülkemiz, artık masum insanlara ATILAN İFTİRALARIN ÜLKESİ. BİZİM ÜLKEMİZ, SADECE NAMUS DAVASI İÇİN DEĞİL, KREDİ KARTI BORÇLARI YÜZÜNDEN DEĞİL, ATILAN İFTİRALARI, GURURUNA YEDİREMEYİP İNTİHAR EDEN ASKERLERİN ÜLKESİ.

  BİZİM ÜLKEMİZ... çOK ÜZGÜNÜM ÜLKEMLE İLGİLİ BÖYLE BİR YORUM YAZMAK İSTEMZDİM. AMA...

  seVGİLER.

  YanıtlaSil
 16. onurlu insanlar da tek tek gidiyorlar böyle vatan kimlerin elinde :(

  YanıtlaSil
 17. Öyle tehlikeli oyunlar oynanıyor bu ülkede inat ,inanç ve hırsla ;izlerken midem bulanıyor. Bir rüya olmasını hayal ederken herşeyin gerçek yüzü suratıma çarpıyor. Savaşın top tüfekle olmayacağını anlayanlar kaleyi içten fethetmeye çabalıyor;hukukla,yargıyla top oynuyor.iyi günler çok yakın değil Zeugmacığım.

  İyi,doğru ve huzurlu yarınlara uynamak dileğiyle..

  YanıtlaSil
 18. Giden geri gelmeyecek fakat iftirayı atanlardan bir özür beklemek hakkımız değil mi arkadaşlar?

  YanıtlaSil