2015/12/26

Blogger Yayın Saati Sorununa Çözüm

Bir blogger için yazdıklarının saatler sonra panele düşmesi tahmin edersiniz ki çok büyük bir stres.
Uzun bir süredir devam etmekte olan Blogger yayın saati problemim şubat ayı geldiğinde tam iki yılı dolduracaktı. Bugün düzelir, yarın düzelir derken sabır denen şey kalmamış, blog yazmak ve paylaşmak benim için bir sıkıntı haline girmişti. Bu sorun için yardım isteyen YAZI (Tıklayın lütfen) bile yazmıştım. Onca kişi gelip bildiği ne varsa yardım etmek istemiş, ancak hiçbiri çare olamamıştı.

Ta ki Sevda Hanım'ın sayfasında teknik konulardan çok iyi anlayan uzman bir blogger arkadaşa rastlayana kadar.
Kronik hale girmiş ve ne yapsam çare olmayan sorunumu Guney59 Paylaşım (Tıklayın lütfen) adlı blogunda akla gelebilecek her türlü teknik soruna çözüm önerileri sunan Adnan Bey'in çözeceğine inandım ve detaylarıyla birlikte kendisine iletmeye karar verdim. Son derece yardımsever bir insan olan ve yayın saati sorunumla hemen ilgilenen Adnan Bey'in benim için gösterdiği çözümlerin içinde öyle bir madde vardı ki bu hiç aklıma gelmemişti: FeedBurner... Evet, sorun bir RSS okuyucu servisi olan Google'a bağlı FeedBurner'daydı. Uzun yıllardır güncellememiş olduğum bu serviste başta saat dilimi olmak üzere ayarlar bozuktu. Aktive edilmesi gerekiyordu. Bu durum aklımın ucuna gelmemişti. Üstelik yazılarım panele geç düşmekle kalmıyor, görsel olmadan görüntü veriyordu.

Evet, tüm bunların sebebi FeedBurner'daki ayarlarmış meğer.

Adnan Bey bana durumun düzeldiğini bir gün sonra anlayacağımı, şayet ayarları doğru yaptıysam, bir gün sonra yazılarımın blogger okuma bölümüne resimli olarak gelmesi gerektiğini söyledi. Basit bir hesap yapmak gerekirse; Pasifik saat ile Türkiye saat dilimi arasında 10 saat zaman dilimi olduğunu, RSS akışındaki 1 veya 2 saatlik zaman kaymasını düşündüğümüzde yaklaşık 12 saat bu ayarların oturması için beklemek gerektiğini...

Nitekim dün akşam itibariyle Blogger okuma sayfasında yazılarımın görüntüsünde önemli değişiklikler gözlemledim. Görseller henüz yoktu; ama belli ki o da düzelmeyi bekliyordu. Dolayısıyla yayınlayacağım bu yazı büyük bir ihtimalle doğru zamanda yayına girecek. İşte tam da şu an bunu test etme vakti...

* * *

(3 Ocak 2016)
EK BİLGİLER

Yayın saati problemim bu yazıdan sonra yayımladığım 2 postta sorun çıkarmadan düzene girdi arkadaşlar.
Şimdi bunun nasıl gerçekleştiğini görsellerle açıklamaya çalışacağım:

- Blogger kontrol panelinizden Ayarlar > Dil ve Biçimlendirme'ye tıklayıp aşağıdaki sayfaya ulaşın. Saat Dilimi ve Tarih ile ilgili ayarlarınızın doğru olup olmadığını kontrol edin.
Not: Görsellerin üzerine tıklayınca netleşecek- FeedBurner sayfanızdan Publicize'i tıklayıp aktive ettikten sonra ilgili alanları sırayla takip ederek güncel ayarları yapın.


- FeedBurner sayfanızdan Optimize başlığına gelin. Burada 200 ile sınırlanmış karakter sayısını silip sınırsız yapın. Bu kısım bende birtakım değişikliklere neden oldu. Okuma listesinde ve Kayıt İçerik Takibi Yeniden Yönlendirme URL'sinde kısa bir girişten sonra [[ This is a content summary only. Visit my website for full links, other content, and more! ]] diye bitimleniyor. Şayet değişmezse bu sayfayı deactive hale getireceğim. Çünkü bu kısım yayınlarınızı e-maille okumak isteyenler için sanırım. Aldığım bilgiler doğrultusunda bloga ''Abonelik'' gadgeti de eklenmesi gerekiyordu. Ben bunu sorunun çözümü için gerekli diye uyguladım, ancak biraz daha bekleyip kaldıracağım. Sonrasında yeniden yayın saati problemi yaşatmaz umarım.Sorusu olan varsa yorum bıraksın lütfen. Elimden geldiğince yanıtlarım.
İyi bloglamalar, kolaylıklar....

34 yorum:

 1. BİLGİ: Yazıyı sabah 11:45 gibi yayınlamama rağmen henüz panele düşmedi.
  Ama bunun nedenini biliyorum.
  FeedBurner'da ilgili alanları belirli aralıklarla yine yeniden güncelleme gafletinde bulundum. En büyük sorunum sabırsızlık sanırım. Bu da beklemem gereken vakti yeniden başa çekti. Bu kez Edit Feed Details denen yerde > Save Feed Details yapayım dedim ve aldığım linki bozdum. Dolayısıyla yeniden Feed Transfer yaptım ve sonuncu Feed Address'imi aldım. Bu kez hiç oynamadan bekleyeceğim. Durum budur.
  İlgilenenlerin bilgisine...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. BİLGİ 2: ''Your feed is so new, we’re still playing with the bubble wrap.
   Check back soon for a full dose of stats.''

   şeklinde etiket beliriyor sayfada.
   Ok! Zaten en az 2 gün hiç uğramayacağım oralara :)

   Sil
 2. Zeugma'cığım hiç anlamadığım teknik konular:( başka arkadaşların yazılarını demek o yüzen bazen KAÇIRIYORMUŞUM! Mesela geçen gün Sevda'nın yazısını görmemişim, tesadüfen gördüm. Bir de ben kendi yazılarımı zaten panelde göremiyorum. (Herkesin öyle sanıyordum değil lmi yoksa? Sen nasıl görebildin?) O yüzden de yazdığım yazı panelde ne kadar süre sonra gözüküyor bilemiyorum:))) ama ben kurcalamam zaten windows 10'a geçtiğim için bin pişmanım her an, yazı yazarken, yorum yazarken sayfa boyutu kah 175 e çıkıyor kah 75'e iniyor minicik bit kadar oluyor:(((bıktım düzeltmekten:((
  neyse canım umarım düzelir...:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benzer sorunlar zaman zaman bazılarının başına geliyor, ben de farkediyorum Müjdecim. Ama benimki sürekli böyleydi. Tam 2 yıldır...
   Az önce yeni bir şey daha keşfettim.
   Blogger ayarlarımda Yerleşim > Blog Kayıtları'nı ''Devamı için tıklayın'' diye düzenlemiştim ama bu yazıyı tam sayfa olarak yayınladım. Az önce yazıyı yeniden atlama aralığı ekleyerek yayınladığımda anında yayına girdi. Bu da şu demek: Ayarları nasıl yaptıysan yazıyı o şekilde yayınlaman gerek.
   Bu mesele beni öyle bunalttı ki ya çözüm ya çözüm. Sağolsun Adnan Bey'in verdiği bilgiler olmasa biraz zordu...En geç 2 gün içinde tamamen düzelecek, bu kesin. Çok zor dert. Bu sorunu yaşayanlar da öğrensin istedim ve yazı yaptım :)

   Yazılarını neden panelde göremiyorsun?
   Çünkü sen kendini izlemeye almamışsın. Bunu yapman gerek ki herhangi bir sorun olduğunda farkedebilesin.
   Windows 10 için Adnan Bey'e sorabilirsin. Mutlaka bir çözüm bulacak sana da..

   Sil
  2. Evet ben kendimi izlemeye almadım:) öteki sorun için yeğenimin finalleri bitince gelip bakacak zaten yine de önerin için sağol. :) senin de umarım bir daha sorun çıkartmaz panelin ve yayın saati...

   Sil
  3. Blogdaki arızalar epey fazlaydı. Diğer çözümlere de el atmam gerekecek galiba.
   Teşekkür ederim. Umarım sen de Windows 10'dan kurtulursun:)

   Sil
 3. Zaman ayarının düzelmesine sevindim Zeugmacığım..
  Temennim, yayına verdiğin yazılarının (kumanda panelindeki)
  görsellerinin de çıkması olacaktır..

  Ben şöyle yaptım, olay çözüldü..

  Ayarlar > Diğer > Site içerik takibi > Blog İçerik takibine izin ver > burası TÜM olacak. (burayı ben kopyalama engelini ortadan kaldırdığı için 'Özel' yaptım, ) ve alttaki
  >Blog Kayıt : TÜM
  >Blog Yorum : TÜM
  >Kayıt baş. Yorum : TÜM olacak...Kaydet yapınca sorunum düzeldi..

  Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler..
  Sevgilerimle, güzel bir hafta sonu dilerim Zeugmacığım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Paneldeki yazılarımın görüntüsü senin yazılarının bundan önceki görüntüsüne dönüşmüştü Esinciğim. Yani noreply@blogger.com diye başlamıyordu artık. Sadece görsel yoktu. Düzelme yoluna girmişti. Ama ben yukarıda açıkladığım gibi; beklemeyi bilemedim ve olayı başa çektim. ''2 yıl bekledim yeter deyip heyecan yaptım galiba :))
   Senin verdiğin bilgiler de kopyalama kodu kullananlar için çok önemli Esinciğim. Ve sorununun düzelmesine çok sevindim.

   Verdiğin bilgiler için ben de sana teşekkür eder, huzurlu bir hafta sonu dilerim Esinciğim.

   Sil
 4. Bu problem bende de mevcut. Ben saat dediğinizde yayınlarınızın saati farklı görünüyor sanmıştım. Biraz araştırma yapmıştım panele geç düşmesinin sebebi nedir diye yayınların. Beklemek dışında yapılacak bir şey yok deniyor bu konuyla ilgili. Linki bırakayım bir göz atın isterseniz. Benim yayınlarım da 2-3 saat sonra düşüyor panele; ama alıştım :) http://www.bloggermodifiye.com/2012/02/yazlarnyaynlarn-kumanda-panelinde.html Gerçi çözmüş görünüyorsunuz, inşallah çözülmüştür de biz de net bir çözümü olduğunu öğrenmiş oluruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek sizin de öyle. Ama en azından geç de olsa normal bir görüntüyle düşüyor yazılarınız panele. Benim sorunum kadar detaylı soruna sahip fazla kişi yok. Çaresini bulan da yok galiba. İnşallah bu kez olacak. O nedenle yaşadığım her şeyi en ufak detayına kadar yazıyorum ki olur da herhangi bir yeri birinin işine yarar, çaresi olur.
   Verdiğinlinki ben de bulup okumuştum sevgili Kalemderi. Görünce hatırladım. 2012 yılı başında yayınlanmış bir yazı yalnız, dikkat ettin mi? Artı; Google, Reader olayını tamamen kaldırdı artık. Blog yazarı da zaten son sorulara yanıt vermemiş.

   Bence net çözüme ulaşmak üzereyiz.
   Bekleyelim ve görelim :)
   Sevgiyle...

   Sil
  2. Evet doğru koca 3 yıl geçmiş üzerinden :) İnşallah güzel haberi alırız biz de gerekeni yapar düzeltiriz sorunumuzu.

   Sil
  3. FeedBurner denilen yer ayarları yaptıktan sonra bekletiyor. Son kez güncelleme yapıp ayarların oturması için bekleme sürecine girdiğimi söylemiştim. Ancak noreply@blogger.com görüntüsü yeniden geldi panele :( Az daha bekleyip şablonu falan değiştireceğim bakalım. Çünkü zamanla şablondan bazı kodlar silinebiliyormuş.
   Bu arada; sizin probleminiz daha küçük gibi geldi bana. Yukarıda YAZI dediğim yeri bir tıklayıp yorumlarda önerilen çözümlere bir göz atın isterseniz.

   Sil
  4. Yazıya göz attım, çoğunu uygulamış durumdayım. Çok sıkılıyordum bu konudan dolayı, sonra birkaç saat sonra düşmesi hiç düşmemesinden iyidir diye iyi tarafından bakayım dedim, alıştım :) Ama, kalıcı hale gelme ve hiç görünmeme riski var. Tek endişem o. Bu yüzden umarım problemin kaynağınız bulursunuz ya da buluruz; çözersiniz ya da çözeriz... Ara ara ben de bu konuyu tekrar irdeleyeyim. Hayırlı geceler :)

   Sil
  5. FeedBerner ayarlarınızı kontrol ettiniz mi bu arada?
   Ben de feci sıkılıyorum. Hiç düşmemesinden iyidir elbette. Çözüm buluncaya kadar devam edeceğim. Umarım birlikte kalıcı bir çözüm buluruz :)
   Bu arada yazılara bir şey olur mu olmaz mı diye bir endişesi olanlara bloglarını yedeklemelerini öneririm. Bunun nasıl yapıldığını ŞURADA anlatmıştım. Bir ara Blogger yasağı varken ben blogu olduğu gibi WordPress'e taşımıştım. Tüm yazılar, yorumlar ve tarihleriyleriyle birlikte. Çok kolay bir işlem. Sıkıntı yok yani :)
   Çok teşekkürler, size de hayırlı geceler :)

   Sil
  6. Bu şablonun yorum kutucuğu, kod içine aldığım linki göstermedi, hayret. Link şuydu:

   http://anfaengerwriter.blogspot.com.tr/2015/04/blogunuzun-kymetini-bilin.html

   Sil
 5. İyi ki teknik bilgiye sahip blog arkadaşlarımız var da bu gibi sorunlarda hemen yardımcı oluyorlar sağ olsunlar. Ben de hiçbir şey anlamıyorum teknik konulardan neyse ki Sevgili Zeugma,:) Sevgili Esin :) ve yardımsever diğer arkadaşlarım sayesinde çözüm buluyorum sorun yaşadığımda. Hepiniz iyi ki varsınız

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğimiz, emin olduğumuz konularda evet; ama baksana, kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş. Anlamadığımız yerler de var. Yazıları kaç yıldır zamanında yayına giremeyen blogger bendeniz :)

   Bir sorunun olduğunda sor sen yine de sevgili Çınar.
   Teşekkürler, sevgiler :)

   Sil
 6. ░░░░░░░░░░ ★
  ░░░░░░░░░░██
  ░░░░░░░░░████
  ░░░░░░░██▒▒▒▒██
  ░░░░░██▒▒▒▒▒▒▒▒██
  ░░░░░░░██▒▒▒▒██
  ░░░░░░░░██████
  ░░░░░░░███▓▓███
  ░░░░░░░░█▓▓▓▓█
  ░░░░░░░█▓▓▓▓▓▓█
  ░░░░░░█▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ░░░░░█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ░░░████▓▓▓▓▓▓▓▓████
  ░░█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ░███████▓▓▓▓▓▓███████
  ░░░░░░█▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ░░░░░█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ░░░░█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ░░███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
  ░█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ███████▓▓▓▓▓▓▓▓███████
  ░░░░█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ░░░█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ░░█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█
  ░██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██
  ██████████████████████
  ░░░░░░░░██████.░░░░░░░★Felices Fiestas★MaRiBeL★

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ha bu çam ağacı midur da? :)
   Teşekkürler, sana da mutlu yıllar MaRiBeL...

   Sil
 7. En son durum ne oldu Zeugma, düzeldi m?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şablonu değiştirdim gördüğün gibi Handan.
   Belki içindeki kodlar yenilendiğinden çare olur...

   Sil
 8. Zeugmacım Merhaba,uzun süredir blogla ilgilenemediğim ve buraları ziyaret edemediğim için teknik konularda da pek çok şeyi unuttum diyebilirim ama güzel olan sizleri hala bıraktığım yerde bulabilmek.Yeni yılını şimdiden kutluyor seni sevgiyle kucaklıyorum. Ebru

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebrucum hoşgeldin. Yüzünü gören cennetlik :)
   Ama sen blogundan iyice soğuyacaksın bu gidişle. Yatmadan önce 15 dk karalayıver arada. Güncel kalsın bari. Güncellenmeyen linklerin çoğu İngilizce şu an, söyleyeyim.
   Bana baksana, zor şartlar altında halen yazıyorum :)

   Nazik ziyaretin için teşekkür ediyor, ben de seni sevgiyle ve özlemle kucaklıyorum. Mutlu yıllar Ebrucum...

   Sil
 9. -Blogger Yayın Saati Sorununa Çözüm arama çalışmalarım devam ediyor-
  Sıkı durun, bundan bir sonraki yayın olan ''Mutlu Yıllar!'' adlı post bugün öğlen yayımladığım saniye panele düştü!!!
  Bu görüntüyü öyle özlemişim ki, nasıl mutlu oldum anlatamam...
  Ancak bunu sağlayan neydi emin olamadım.
  1- Şablonu değiştirdim. Blogger şablonu değil hazır şablon kullandım.
  2- Orayı burayı oynarken farkettiğim bir şey vardı.
  Yeni Yayın'ı tıklayıp açılan Yayın> sayfasında Oluştur <-->HTML seçenekleri var hani. Ben her zaman HTML olanı seçip de yazarım. En son, görsel için Oluştur'a başvururum ve yazıyı yeniden HTML'ye dönerek yayınlarım. Bu arada, yayınlayacağım yazıyı tek seferde yazıp bitirdiğim pek olmuyor. Genelde düzelterek, bazı kısımları silip yeniden yazarak Kaydet'i tıklaya tıklaya ilerliyorum.
  İşte bugünkü yazıda denediğim şu idi: Yazıyı yine aynı şekilde birkaç yerini düzelterek yazdım. Sonrasında sayfadan tümünü kopyalayarak yeni bir kayıt sayfası açtım. Hiçbir yerine dokunmadan, bir seferde oraya kaydettim ve direkt Yayınla'dım (Daha önce kullandığım boş sayfayı hemen sildim bu arada).

  Daha önceki deneyimlerimde böyle bir algı oluşmuştu bende. Sanki yazı sayfada ne kadar çok durursa o kadar bozuluyor ve uzuyordu yayın saati. Çünkü otomatik olarak sürekli ''Kaydet'' yapıyor. O kısmı fazla yormamak gerek diye ilk kez böyle bir şey denedim ve başarılı oldu.

  Belki şablonun etkisi de var, ama bence siz bu söylediğimi bir deneyin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim son yazım da anında panele düştü; ama ara sıra öyle güzellikler yapıyor diye pek ümitlenmedim gerçi :) Ben yazılarımı bilgisayarda yazıp masaüstündeki dosyadan bloğa aktarır görsel ekler oyalanmadan yayımlarım hep. Oradan kaynaklı değil sanırım benim sorunum. Ama, sabaha karşı 4-5 sularında yayımladığım yazılar çok beklemiyor ben de bunu fark ettim. Gündüz, özellikle öğle saatlerinde yayımladıklarım bir hayli bekliyor. İmkan buldukça sabaha karşı yayımlıyorum ben de bu yüzden :)

   Sil
 10. Merhaba zeugma ! Aradım taradım ve sana yönlendirildim. Ne yaptım ne ettiysem bu sorunu çözemedim. Kontrol panelinde yayınlarım gözükmüyor gözükse de birkaç saat sonra 2 dakika önce yayınlandı olarak gözüküyor. Sizi hemen izlemeye aldım fakat henüz bir yayınızı göremedim. Peki siz sorunu çözebildiniz mi son durum nedir ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   - Ben de ne yaptıysam çözememiş ve tam 2 yıl bu sorunu çekmiştim.
   - Beni izlemeye almanıza rağmen yayınlarım neden görünmüyor onu anlayamadım? böyle bir sorun bildiren olmadı bana.
   - Yukarıda anlattıklarımı gerçekleştirdikten sonra yayınlarım tam zamanında yayınlanıyor, aynı saniyede panele düşüyor. Tek sorunum: Yine yukarıda belirttiğim gibi, yayınlarımın halen panele görsel olmadan düşmesi...

   Sil
  2. Uzun bir süre can sıkıcı bir durum. Şimdi baktım panele 1 gün önce paylaşıldığı için altta kalmış ve diğer blog arkadaşların paylaşımlarınden ötürü görememişim daha doğrusu dikkat etmemişim, dediğiniz gibi sadece görsel görünmüyor bir kaç blog arkadaşım da bu sorundan muzdarip. Umarım buna da bir çözüm bulunur

   Sil
  3. Evet, çok can sıkıcıydı. Görsel sorunu için arayışlarım sürüyor. Benim takip listemde de birkaç kişi var bu sorunu yaşayan. Zamanında yayınlanıyor diye fazla dert etmiyorum. Umarım onun çaresini de buluruz..
   Siz şimdi panelinizdeki ''Okuma Listesi''nden kandi blogunuzu blog üzerine bir tıklayın ve yayınlarınıza bir bakın bakalım. Ben bunu yaptığımda bekleyen yayının anında yayına girdiğini çok yaşadım...

   Sil
  4. Evet onu bir önce ki postum da denemiştim ve yayınlandı olarak gözüküyordu şimdi yaptım fakat bir değişiklik yok. Galiba benim blog html ile ilgili bir sorunum var. Post yayınlama bölümüne veya şablon - html bölümüne girdiğimde http-https sorunu çıkıyor karşıma. Bununla ilgili Adnan beye mail attım umarım geri dönüş olur. Belki de sorun budur:S

   Sil
  5. Şayet FeedBurner'daki ayarınızı;
   Email Subscriptions >>Delivery Options >>(GMT+02:00) Athens, Beirut, Istanbul, Minsk olarak düzenlemediyseniz bunu düşünmeyin. Ama ayar zaten böyleyse haklı olabilirsiniz. Adnan Bey yardımsever biri. Size dönüş yapacaktır.

   Sil
  6. Aynen öyle düzenledim saatler ilgili herşey sizin söylediğiniz gibi. Umarım bir çözüm bulurum, umarım sizde bulursunuz.

   Sil
  7. Eğer oradaki saat ayarı da doğruysa sizin sorununuz başka bir yerden kaynaklı ve nereden olduğuyla ilgili hiçbir fikrim yok. Şu an 3 saati aşmış ama son yayınınız halen panele düşmemeiş :(
   Feedburner'da aktive edilecek pek çok yer var. Görsel sorunumla ilgili bir yeri aktive etmiştim ve Flickr'deki son 5 video yayınım panele gelmişti :S O nedenle fazla kurcalamaya korkar oldum.
   Çok teşekkürler. Umarım en kısa zamanda çözüm bulursunuz.

   Sil
 11. ELİFcim, yazdığın yorumu özel bilgilerini içerdiği için yayınlamadım.
  Panik yapmana gerek yok, bu ara aşağı yukarı herkesin yayın saati sorunu var. Bende de başladı. Dün gece yayına verdiğim post 3 saat bekledi. Ben de sabah 8:30'a göre programlı ayar yaptım geceden. O bile 2 saat kadar sonra yayına girmiş.
  Ayrıca ben bu konularda uzman değilim canım. Bloga yazdıklarımdan başka çözüm yolu bilmiyorum. Yukarıda sevgili Ause Esau da ne yaptıysa olmadı, sorunu hala devam ediyor. Hem benim yüzümden bilgisayarına ya da bloguna bir şey olur belki. Nisan 18 gibi benden yardım isteyen bir kadın sayesinde bu ihtimal birinci sırama yerleşti. Tabii kadın da hayatımdaki sıralamasındaki yerinden silindi. Beni bu tür özel yardımlar konusunda tövbe ettirmeyi başararak. Daha doğrusu hayattan tiksindirerek.. bir gün belki yazı da yapacağım bu konuyu..
  Dolayısıyla, blogger'ın https ile ilgili güncellemeleri nedeniyle pek çok kişi yayın saati sorunu yaşıyor. Daha önceki çözümler bile işe yaramıyor...

  YanıtlaSil