2011/03/06

Cumhurbaşkanı'ndan Blog Yasağına Tepki

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Mısır'ı örnek vererek, sosyal medyanın gücünün ''önemli'' olduğunu vurguladı ve blog sitelerinin kapatılmasına tepki gösterdi.

Abdullah Gül: ''Blogların kapatılmasıyla ilgili çok mesaj alıyorum. Bu alanın hukuki yönden gözden geçirilmesi ve toplu cezalandırmalara fırsat verilmeyecek şekilde değiştirilmesi gerekiyor. Bu yönde gerekli girişimlerde bulunacağım,'' açıklamasında bulundu.

15 yorum:

 1. Beklliyoruz bakalım, nereye varacak bu iş..

  YanıtlaSil
 2. Birşey yapacaklarına inanmıyorum

  YanıtlaSil
 3. sempatimizi mi kazanacak şimdi? Bu mudur? Eğer amaç buysa bazı yanlışlar var çok ciddi.. bugün 2 gazeteci daha içeri atıldı haksız yere! öncelik sırasını atlamadan lütfen abdullah beyler!

  YanıtlaSil
 4. Vardir onlarinda bam teline dokunan birseyler bir suru ovucu blogda kapandi cunku anca iki kelam etsin sus niyetine durduguna inaniyorum o mevkide ve kesinlikle inancim yok.

  YanıtlaSil
 5. Arkadaşlar 2008'de uygulanan aynı yasak birkaç gün sürmüştü. Bu kez durum farklı.

  Ben, ''Mısır'' ı örnek vererek sosyal medyanın gücünden bahseden, bu yönde gereken girişimlerde bulunacağını sosyal medya ortamında beyan eden devletin en üst düzeyindeki kişiye inanmak istiyorum ve umut verici olarak görüyorum. Gelen mesajları görmezlikten de gelebilirdi.

  Bu bağlamda Youtube yasağı ile ilgili 27 Eylül'deki
  Hakimlere Youtube Uyarısı adlı haberi bir okuyun.

  Not: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, kendisine hem Twitter'dan hem de buradaki resmi sitesinden
  ulaşabileceğimizi duyurduğunu da ekleyeyim.

  YanıtlaSil
 6. Bloglara zaten ulaşılabiliyor sorun ne anlamadım.

  YanıtlaSil
 7. Ümit ediyoruz sevgili Zeugma!

  YanıtlaSil
 8. o kadar hosuma gidiyor ki
  Youtube yasaklaniyor
  Sayin cumhurbaskani tepkisini ortaya koyuyor
  Bloglara saldiriliyor
  Sayin Cumhurbaskani yine tepkisini ortaya koyuyor
  Iyi de acaba gerekli kisi ve kurumlardan bilgi alarak yasalarin elverdigince denetlemeler yapiyor mu cok merak ediyorum. Cunku keyf i uygulamalar almis basini gidiyor

  YanıtlaSil
 9. nedense bana çok inandırıcı gelmiyor ama umut etmek istiyorum...

  YanıtlaSil
 10. İnternet en önemli iletişim aracı iken böyle saçmasapan bir gerekçe ile ilgili sorunu çözümlemek yerine tüm blogların kapatılmasını anlamak mümkün değil!Üstelik internet teknolojinin en ileri safhasıdır!her tür yasağı delmeğe uygun bir zemindir internet! siz isteseniz de engelleyemezsiniz!burada şu an bu mesajları yazabiliyorsak eğer!:!!

  Önce kafalardaki yasakların ortadan kaldırılması gerekir!..

  Bunca birikmiş sorun ve işsizlikler karşısında insanları adeta delirmekten alıkoyan ve terapi görevini yerine getirerek akıl sağlıklarını koruyan böylesine önemli potansiyele sahip blog dünyasını engelleyemezsiniz!..

  NOT:Beste'nin bloğunda; Fransa-Telerama 5/3/2011 dan alınan Önemli bir şema bulunuyor.Bakmanızı öneririm. (http://bestebonnard.blogspot.com/2011/03/bloguma-dokunma.html)

  YanıtlaSil
 11. Gerkli girişimlerde bulundu mu ne? Bugün sorunsuz girdim kırk takla atmadan:)

  YanıtlaSil
 12. MODAFOBİK,
  Bence bu kez kalıcı çözümlenecek.

  İÇİMDEN GELDİĞİ GİBİ,
  Birilerinin mutlaka bir şeyler yapacağına inanıyorum ben Ebru.

  AYDEDEYE HAVLAYAN,
  Ohooo..Yanlış mı arıyorsun, pek çok. O gazetecileri hiç sorma.
  Abdullah Beyler sırayı atlamayın lütfen, ben de rica ediyorum :)

  ESTERGONYEŞİL,
  Süs niyetine durmuyordur. Vardır o mevkideyken yapmak istedikleri mutlaka..

  ADSIZ,
  Anlatması uzun.Girebilenlerin durmadan DNS ayarıyla oynadıklarından haberin yok sanırım.

  YanıtlaSil
 13. NANİ,
  En güzeli bu bence. Böyle kalması mümkün değil..

  DENİSE,
  Bazı yasaların yeniden düzenlenmesi hangi kurumlardan ve nasıl bir süreçten geçiyor bilemiyorum şu an. Acil durumlar için Kanun Hükmünde Kararname diye bir olay da vardı. Aslında hepimizin birer ANAYASA alıp okumamız gerek.

  TİBETİN ANNESİ,
  O duyguların aynısı bende de var Sibelim. İnancımı yitirmiyorum..

  ESMİR,
  Çok doğru. Bizler bu yasağı delmiş durumda ve şu an burada olduğumuza göre. Yasakçı zihniyetleri tamamen ortadan kaldırmak biraz zor ama.
  Linke hemen giriyorum..
  Teşekkürler..

  NEHİR İDA,
  Biz bu ayarlarla fazla anlayamıyoruz durumu. Ama Digiturk'ün maçlarının olmadığı günler uygulanan yasağın açıldığını okudum az önce...

  YanıtlaSil
 14. bilişim hukukunun el birliğiyle adam edilmesi gerekiyo bu kesin.Diğer yandan Cumhurbaşkanını ben samimi buluyorum adamın blogların kapatılmasından ne gibi çıkarı olabilir ki.Gazetecilere gelince baskının farklı gruplar tarafından yapıldığı ortada.Halka basına Baskının olduğunu hissetmesini istiyorlar ama bunu yaparken kendilerinden bilinsin istemiyolar.Açılan davalar yüzünden kapatılan bir akit gazetesi var susturulan gazeteciler var ama kimse onların sesini duymadı.Bu adamlar yazdıkları yüzünden değil bağlantıları yüzünden sorgulanmış hemen gazetecilikle ilişkilendiriyolar.Baykalın varan 2 sini yayınlamak istedikleri şantaj vs yapmak istedikleri iddia ediliyo.Gazeteceilerin suç işleme yetkisi mi var.ben mesela bi suç işlesem sonra tutuklansam..çıkıp bağırsam blogcuları engelliyolar..blogları susturmaya çalışıyolar. felan..bunların yaptıkları gazeteciliği kullanmak..mesleğine nankörlük.

  YanıtlaSil
 15. KISACA FD;
  Söylediklerinin çoğuna ben de katılıyorum. Bir şeyler dönüyor ortalıkta. Kim, neyi, neden yapıyor, kimlerin çıkarları söz konusu bilemiyoruz...
  Bildiğimiz bir şey varsa bir şeylerin bedelini şu an hiçbir suçu olmayan bizlerin ödemekte olduğu...
  Umarım az kalmıştır bu sıkıntının bitmesine.
  Anlamak mümkün değil bu olanları......

  YanıtlaSil