2013/04/07

Saklama, Bağışla!

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde sınıf öğretmeni Mahmut Adın'a ait bir projeyle köy okullarına kütüphane kurma amaçlı çok güzel bir etkinlik başlatılmış.

Bloggerların desteğiyle kütüphaneler kuruluyor...
Sizin de katkınızla ''Okuduğunuz kitaplar okumayanlara bilgi kaynağı olsun'', evinizde boşu boşuna yer işgal eden kitaplar köy çocuklarına ışık saçsın, istemez misiniz? 

SAKLAMA, BAĞIŞLA!
Gölgeler görüyordu çocuğun gözleri, gölgeler… 
Ne olduğu belli olmayan… Rüyaydı bu…
İki el miydi kuş taklidi yapan, yoksa kanlı canlı bir kuş muydu kanat çırpan? Bir kuş taşıyamazdı onca hikâyeyi sırtında. Hele bir el; kaç şiir, kaç masal sığardı ki? Besbelli bir kitaptı bu, okunmaya hazır. 
En güzel sayfasını açmıştı bak! Bir çift göz bekliyordu sadece ne güzel!
Uyandı çocuk sonra, doğruldu yerinden; odaya göz gezdirdi iyice. Yoktu uçan kitaplar. Sözcükler dökülmüyordu gökten. 
Reklamlarını, ölüm ilanlarını bile ezberlediği bir gazete vardı odunların altında, bir de öğretmeninden dinlediği birkaç masal zihninde, her gün rüyalarına giren...

Bu, Ahmet’in öyküsüdür. Ahmet bizim köyümüzdeki her çocuğun adı. Onlara masallarını, hayallerini verelim dedik; kahramanları da siz olun istedik.
Hiç önemsemediğiniz en küçük yardım bir hayatı baştan sonra değiştirebilir. Evinizin bir köşesinde atıl durumda olan dergi, ansiklopedi, masal-roman ve hikâye kitaplarınızı okul kütüphanemiz için gönderirseniz çok memnun oluruz.


Kütüphane projemize destek olmak için ne mi yapabilirsiniz?

- Hikâye, roman, dergi, ansiklopedi türü kitapları okulumuza kargo olarak yollayabilirsiniz.
- Projemizi arkadaşlarınıza, akrabalarınıza vs duyurarak daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

- Facebook, twitter, friendfeed ve bloglarınızda projemizi duyurarak ve sayfaya dair linki sosyal mecra hesaplarınızda paylaşarak destek olabilirsiniz.

Okul Müdürü: İbrahim KURUCAN
Tel: 0 505 820 0687

Proje Sorumlusu: Mahmut ADIN (Sınıf Öğ.)
İletişim: mahmutadin@hotmail.com

Web site: www.kitapkolik.net/
Facebook: www.facebook.com/kitapkolikler

Twitter: twitter.com/NergisliOkul

OKUL ADRESİ:
NERGİSLİ CUMHURİYET İLKOKULU
REYHANLI/HATAY

* Köy okulu olduğumuzdan dolayı kargoyla ilgili bazı sıkıntılar olabiliyor. Bu yüzden okulumuza kitap gönderirseniz eğer, kargo bilgilerini mail-twitter ile bildirirseniz seviniriz.15 yorum:

 1. Bir köy öğretmeni, elinde bir buket ışıkla aydınlatmaya çalışıyor gittiği en ücra şehirleri. Helal olsun öğretmenim. Umarım çok başarılı olur bu kampanya google da paylaşacağım. Ben de elimden gelen desteği sağlayacağım. Paylaştığınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah başarılı olur. O kitaplar o çocuklar için ne kadar önemli, bunu sağlayanlardan olmak ne güzel bir duygu.
   Desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler...

   Sil
 2. Google adresiniz olmadığı için paylaşamadım. Twitter da paylaşabildim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıllardır alıştığım blogger profilmden ayrılınca birçok şey değişecek. O yüzden Google profiline henüz sıcak bakmıyorum.

   Bir de; paylaşmak derken bendeki linki paylaşmanızı kastetmiyorum.
   Blogger arkadaşlarda gördüm ve www.kitapkolik.net'ten kopyaladım ben bu duyuruyu. Yani herkesin yaptığını yaptım.
   Dolayısıyla siz de eğer isterseniz kendi blogunuzda aynen bu şekilde post yapabilirsiniz Mine Hanım..

   Sil
 3. Kitap bağışı gerçekten benim de çok sevdiğim bir olay. Bize yakın bir AVM var Palladium, o yine kitap bağışı almaya başlamış Giriş meydana büyük bir kitaplık koyuyorlar ve oraya gidip bırakabiliyorsunuz kitapları. Geçen sene epey bir şeyler götürmüştüm. O zamandan beri okuduklarımdan yine toparlamam gerek. Bunlar toplanıp doğudaki okullara gönderiliyor. Bu bağışların artması dileklerimle. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O da çok güzel bir uygulamaymış. O şekilde de kim bilir kaç çocuğa ulaşılıp ışık olunuyor. Bunlar hep güzellik. ''Veren el alan elden üstündür,'' diye hadis vardı yanılmıyorsam.dileklerinize katılıyorum. İnşallah çok kişi duyar ve katılım çok olur. Sevgiler.

   Sil
 4. Kitaplarım konusunda bencilimdir biraz ama yollayacağım bende kitap. Teşekkürler zeugma. Çok faydalı paylaşım olmuş.kalbine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Senin de yüreğine sağlık Didem.
   Sevgiler.

   Sil
 5. bunları gönderebilecek kadar geniş bir yelpazem yok evde :( ama facebook ve twitterda duyurarak destek olabilirim seve seve :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Sibelciğim :)

   Sil
 6. İlginiz ve duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde umarım öğrencilerimiz güzel bir kütüphaneye kavuşacaktır. Sizler için küçük olan bir iyilik onlar için emin olun - şimdi tam anlamıyla idrak edemeyecek olsalar bile- çok büyük bir iyilik olacaktır.

  Saygılar,

  Mahmut ADIN

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim Mahmut Bey.
   Böyle anlamlı bir projeye imza attığınız için tebrik eder, çıktığınız bu ışıklı yolda tüm başarıların sizden yana olmasını dilerim.
   Saygılarımla...

   Sil
 7. Yahu ben saklayamıyorum bile. Okuduğum kitaplar birisinin ilgisini çekiyor ben okuduktan sonra alıyorlar, yıllarca okumuyorlarda öyle sürünüyor kaybolup gidiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap ödünç alıp da getiren birine hiç rastlamadım bugüne kadar Özgür.Okusa da okumasa da geri dönmüyor o kitap. Demek ki senin de öyle olmuş. Bundan sonra vermezsin. ''Bağış yaptım,'' dersin ;)

   Sil
 8. Başarlı bir kampanya düşünenlere sağlık

  YanıtlaSil