2016/12/19

Bu Ülkeyi Böldürmeyeceğiz!

Moraller yine bozuk malûm. Canımızı yaktılar yine.
Bir hafta önceki korkunç Beşiktaş saldırısından sonra Kayseri saldırısı geldi. 2016'da 20 saldırı gerçekleşmiş ülkemizde. ''Yeter!'' demekten bıktık, usandık, yorulduk.
Terör tüm dünyayı dehşete düşüren bir illet...
''Herhangi bir zaman dilimi ve yer'' belirleyerek uygulanan şiddet eylemleri ile kitleleri korkutma, yıldırma biçimi. Asıl yıkıcı etkisi ise nerede ve ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili bu belirsizlik. Ve elbette ki seçilen kurbanlar gerçek hedefler değil...
En iğrenç yüzü ile, canlı bombalar yoluyla karşımıza çıkmaya başladı artık. Sahipsiz kalmış, psikolojik sorunlarla boğuşan, ezik aile çocuklarının uyuşturucuya alıştırılıp canlı bomba olarak kullanılması ne kadar etik? Bilindik hiçbir savaş stratejisi ve hukukuyla ilgisi olmayan, millet olarak tarih boyunca gördüğümüz en aşağılık saldırı yöntemi bu!

İnsanlıktan çıkmış, gözü dönmüş vahşi bir hayvandan daha acımasız biçimde kan döken teröristlerden kaçı neye hizmet ettiğini biliyor acaba? Aslen kandırılmış birer maşa olduklarının kaçı farkında?
Beyinleri yıkanıp cennete gitme vaadiyle kandırılan terörist sayısı yüzde olarak daha fazla. Din ile zerre kadar alâkası yoktur terörün, bunu bilin! Dinî sembollerle, din kisvesi altında masum insanların kellesini uçurmak, şehirlere bombalar yağdırmak, günahsız çocukların canını almak olsa olsa şeytanî bir histerinin dışa vurumudur. Cennete gideceği sanrısıyla terörün asıl aktörlerine aptalca hizmet eden birer meczupsunuz siz. Meczup sözü hafif! Aşağılık birer katilsiniz! Patlattığınız leş bedenleriniz cennet yüzü görür mü sanırsınız!

Ve siz haince pusu kurup çarşı iznine çıkan ''silahsız askerlere'' saldırabilirsiniz ancak. Ucuz yöntemlerle, korkakça... Bu yıl Irak'ta 8 yaşındaki bir çocuğun da tıpkı sizin gibi canlı bomba olarak kullanıldığını duymuş muydunuz lağım fareleri?

Ne yaparsanız yapın, yıldıramayacak, korkutamayacak, ülkemize boyun eğdiremeyecek, bö-le-me-ye-cek-si-niz!
Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Sünnisi, Alevisiyle tek bayrak altında, tek millet, tek yüreğiz biz!

Bu ülkeyi size yedirmeyeceğiz!

Görsel: @sehr_i_kayseri (Instagram)

8 yorum:

 1. Masum insanları öldürüp cennete gidebileceklerini nasıl düşünebiliyorlar,nasıl.

  Bir kızın başında geçenleri okumuştum, evini cennetten aradığını iddia eden bir adam, eşin de yanımda seni bekliyoruz demiş. Bu da cennete onun yanına gideceğim diye canlı bomba olmuş. Neyse ki biraz akıl kırıntısı varmış, patlatmamış kendini.

  Evet,bölemeyecekler. Hepsine inat daha da bir araya geleceğiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Patlatmamış ama hâlâ oralardaysa eninde sonunda patlatacak.
   Bu ara Twitter'da bir video dolanıyor. Kucağı çocuklu, kara çarşaflı bir kadın ''Ailemizin namusu daha aşağıdadır, peygamberimizin namusu daha yukarıdadır. Bunun için canlarımızı veririz. Çocuklarımızın da canlarını veririz, anlaşıldı mı? Suriye'deki, Afganisgan'daki, Keşmir'deki, Çeçenistan'daki cihat bunun için'' diye öyle bir bağırıyor ki irkildim kaldım. Peygamberin namusuymuş dertleri. Öyle çok hasta insan birikmiş ki inanılacak gibi değil. Kucağındaki çocuk da daha 15'ine gelmeden ya canlı bomba olacak ya suikastci, besbelli. Asıl böylelerin inleri neredeyse oradan başlamaları gerek. Her biri ayrı psikopat olmuş bunların.
   Ne oluyor böyle bu kadar. Yeter artık! İnsanların yaşam hakkına göz dikmek, ortalığı kan pazarına çevirmek din mi oluyor?

   Bir araya gelmekten başka çare kalmadı, evet!

   Sil
 2. Kandırılan ve kullanılan insanlar gözünü açmalı artık. Hem kendi hayatlarını hem de başkalarının hayatlarını mahvediyorlar. 40 yıldır memleketin başına bela oldular.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kandıran ve kullananlar hep perde arkasındalar ne hikmetse. Ağızlarından salyalar akıtarak seyrediyorlar mutlaka. ''Bölücü terör örgütü'' kimlikleriyle saldırıları zaman zaman üstleniyorlar. Buna rağmen ''terör örgütü olmadıkları'' savunularak sahipleniliyorlar. Tam bir bela bunlar sahiden. Elbet kökleri kurutulacak.

   Sil
 3. Tahammül falan kalmadı, yetti gerçekten!.Ülke ne hale geldi!. konuşacak çok şey var, ama artık bu saatten sonra ne anlamı, ne de sırası artık! her yanımız canlı bomba kaynıyor!.Dört bir yandan küresel saldırı altındayız. Sistematik, planlı, programlı..ardı ardına saldırıyorlar!. Düşman belli!. Ülkemizi elbette böldürtmeyeceğiz!. Şimdi, BİRLİK ve BERABERLİK İÇİNDE OLMAK ZORUNDAYIZ! Milli güç birliği esastır artık!. BİZİ BÖLEMEYECEKLER !.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İYİCE AZDILAR özetle... Sabredilecek hali kalmadı yeter artık, yeter!!!
   Şu yazıyı yazdığım tarih değişmeden akşamına beyni yıkanmış biri çıkıp Rus Büyükelçisini öldürdü. Savunmasız bir adamın arkasından sinsice, haince yaklaşıp katletti. Evet, ardı ardına... Her güne ayrı bir saldırı, ayrı bir katliam. Hedef hep masum insanlar. Nerede hangi saldırı olacak meçhul. Böyle ülke mi olur yeter!
   Ecelleri geldi artık. ASLA BÖLEMEYECEKLER ASLAA!!

   Sil