2015/02/16

Tecavüz Suçlularına Özel Yasa İle En Ağır Ceza Gelsin!

İçlerinde acımasız birer cani barındıran ve o caniyi kadına karşı şiddet uygulayarak aktif hale geçiren canavarlara ciddi cezalar verilme vakti, yeter artık!
Bu defa da es geçilirse her yeni gün, çok daha büyük çaptaki sayısız vahşeti beraberinde getirecek, masum genç kız ve kadınların hunharca katledilmesi artarak devam edecek!

Daha 1 yıl dolmadı. Altı yaşındaki minik Gizem'i hatırlayın. Ablasıyla evlenmesine izin verilmeyen 20 yaşındaki akrabası tarafından önce bıçakla delik deşik edilmiş, sonra boğularak öldürülmüş ve cesedi yakılmıştı.
Caniler arasında işkence + öldürme + yakma alışkanlığı başladı farkettiyseniz.
İnsan ilk etapta bunun cesedin tanınmaması için yapıldığını düşünüyor. Ancak, yakma eyleminin nedeni Özgecan’ın beş para etmez, eğitimsiz, iğrenç katilinden geldi dün:
''DNA testinde delil bırakmamak için iki elini bileklerinden kestim, cesedi yaktım...''
Cinayetlerin anatomisi ile ilgilenmiş bir cani var karşımızda! Tırnakların arasında kalan deri parçalarının kendisini ele vereceğini biliyor, kafaya özellikle yazmış. Öyleyse DNA testinden geçtiği takdirde kimse onu cinayetle suçlayamaz!
Tecavüz suçunun ağırlaştırılmış bir ceza almadığını ise haydi haydi biliyor. Cesareti bu yüzden. Eğer ülkemizde tecavüz suçunun karşılığı idam olsaydı, bunu da kafasına yazar, kesinlikle yapamaz, aklından bile geçiremezdi.

Ben bunu bilir, bunu söylerim.
Biraz daha açıklık getireyim mi:
İdama karşı olan ben, bu tür tecavüz suçluları için özel bir yasa çıkarılması ve idam edilmeleri taraftarıyım!
Özgecan’ın katili derhal idam edilmeli!!!
Cezaevinden tahliye edildikten sonra yeniden suç işleyip cezaevine dönmemiş bir tecavüz suçlusu neredeyse hiç yok.
Bu durum cezaevinin caydırıcı herhangi bir işlevi yerine getiremediğini, ıslah çalışmalarının başarısız olduğunu kanıtlamış zaten. Islah çalışmaları hepimizin bildiği gibi sadece diğer mahkumlar tarafından uygulanan yöntemlerle başarıya ulaşıyor. Canından bezen cani, en sonunda intihar etmenin yollarını aramaya başlıyor.

Akşam üzeri dolmuşa binip evine dönmekten başka suçu olmayan dünyalar güzeli masum bir genç kızdan ne istedin?
Böyle vahşice işlenmiş bir cinayet hayvanlar aleminde bile yok. Sen hayvan bile değilsin iğrenç yaratık!
Sen ve tecavüzü akıl almaz gerekçelerle meşrulaştırmaya çalışan insan taklitleri!
Acımasızca katledilmiş o melek toprağın altındayken ve ailesi kan ağlarken, aldığınız her nefes haram!21 yorum:

 1. Sevgili Zeugma ben de idama karşı olan bir insan olarak böylelerinin asılması taraftarıyım. Sallandıracaksın böylelerini bak bir daha cesaret edebiliyorlar mı tecavüze. Allah bin bir türlü belalarını versin inşallah. Özgecan'ı düşünmekten uyku uyuyamıyorum. Ben böyleysem annesi babası nasıldır kim bilir. Yazık değil mi bu güzelim genç kıza, yazık değil mi okul yolunu bekleyen anne-babasına. Çok üzgünüm çok. Kelimelerin artık hiçbir anlam ifade etmediği bu olay son olur inşallah. Bıktım artık haberlerde her gün bir kadının tecavüze uğradığı, öldürüldüğü haberleri dinlemekten. Biri artık son versin bu şiddete.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaç gündür uyku nedir bilmedim. Ruh halim allak bullak. Okuduklarım korku filmlerine taş çıkartan bir vahşet halinde sürekli gözümün önünden geçiyor.

   ''Sallandıracaksın böylelerini, bak bir daha kimse yapabiliyor mu?'' sözü boşuna söylenmemiş sevgili Nermin. İdam etmek özünde bir caniye iyilik etmek. Fazla acı çekmeden kısa sürede ölmesi demek. Ancak, sıradaki diğer caniler için yaptırım gücü en yüksek ceza türü idam bana göre. O infazı görecek ki ne tecavüz ne böylesi bir vahşet sergileyerek kurbanını yok etmek aklının ucundan bile geçemeyecek!

   Sil
 2. Kesinlikle katılıyorum, böylesi canilere az bile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar vahşice katledildi ki :(

   Sil
 3. "Suç ve ceza" kavramları özellikle son yıllarda beni çok düşündürür oldu. Adalete duyduğumuz güvenin yeniden yerini bulması lazım.Pek çok suç cezasız kaldı,adaleti aramak yıllar sürdü, aynı suçlara farklı kişilerde farklı cezalar verildi, faili meçhul cinayetler çoğaldı.
  Vatandaş olarak, önce her konuda adalete güvenimizin tazelenmesi lazım. Siyasetçiler de özellikle kadınlar, çocuklar ve şiddet konularında sözlerine çok dikkat etmeliler.
  Korkunç bir olay. ancak idam da çok vahşi bir uygulama diye düşünüyorum.Toplumdaki diğer bireyleri de caydırıcı en ağır ceza düşünülebilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adalete güvenimizin tam olması gerekiyor, katılıyorum.
   İdam çok vahşi bir uygulama, o da kabul.
   Peki Özgecan'a yaptıklarını, ellerini keserken hâlâ yaşadığına kadar tek tek anlatan caninin işlediğinden daha vahşi bir cinayet olabilir miydi? Caydırıcı en ağır ceza ne olabilir ki? Ömür boyu müebbet mi? Yoksa hadım edilmek mi?
   Neden dünyanın en demokratik coğrafyası olarak adı geçen ABD' de 35 eyalette idam serbest, sadece 15 eyalette yasak?

   Ülkemizde kadın kıyımı rakamları öyle korkunç ki!
   Son 10 yıl içinde tam 7122 kadın öldürümüş, 4876 kadın tecavüze uğramış.
   Kadın cinayetlerinin son 7 yılda yüzde 1400 arttığı tespit edilmiş (Çok korkunç rakamlar bunlar!).
   2015 ocak ayında 20 kadın öldürülmüş!
   Bu gidişe dur demenin vakti çoktan gelmiş de geçmiş...

   Sil
  2. Sevgili Zeugma, insan öldürmenin, şiddetin, zorbalığın, kan dökmenin her çeşidine karşıyım.Ancak karşılaştığımız bu insanlık dışı olay, vahşetin son sınırı. Bir psikopatlık uygulaması bir cinnet vakası. Çok yazımda, şiirimde değinmeye çalıştım. Kadına şiddet'i en son 23 Aralık 2014'de "Koruma-koruyamama" , 2 Şubat 2015'de "Siyah-beyaz fotoğraflardaki kadınlar" yazılarımda işledim. Şiddetin her türlüsü insanlık dışı. Ama hiçbir suç cezasız kalmamalı. Her cani hak ettiği cezayı bulmalı.

   Sil
  3. Sevgili Öğretmenim, ''vahşetin son sınırı, bir psikopatlık uygulaması'' dediğiniz gibi. Ancak, cinnet vakalarında şahıs kendini suçsuz gösterecek planlar yapmaz benim bildiğim. Tam tersine; cinnet geçiren kişi işlediği suçtan sonra hiç düşünmeden kendi hayatına da son verir. Burada ise caninin, işlediği suçu ''örtbas'' adına plan yaparak tam bir vahşet sergilediğini görüyoruz. Yardım ve yataklık edenler bulduğunu hatta...

   Kadına olan şiddet karşısında yazdığınız duyarlı yazılarınızı biliyorum.
   Bu caninin hak ettiği ''en ağır cezayı'' alması benim de en büyük dileğim...

   Sil

 4. Sevgili Zeugma aynı nefret aynı isyanla tutuşuyoruz ailece kaç gündür. Ben de en ağır biçimde cezalandırılmalarını istiyorum bu canilerin. Ama öyle bir ülkede, öyle ilginç karanlık zamanlar yaşıyoruz ki; korkarım bilmeden fırsatçıların ekmeğine yağ sürüyor olabiliriz. Şimdiden mecliste idam yanlısı söylemler seslendirilmeye başlandı.

  Face de paylaştığım alttaki kısa yazımda endişelerimi dillendirdim.

  İDAM CEZASINA HAYIR !!!


  Gerçek bir adalet sisteminin olduğu, hukuk adamlarının hiçbir etki ve baskı altında kalmadan özgürce kanunları uyguladığı, insan hak ve özgürlüğünün herşeyden üstün olduğu, hangi yetki ve konumda olursa olsun kimsenin "bu davanın en iyi şekilde sonuçlanması için bizzat yakın takipçisi olacağım" diyemeyeceği çünkü zaten her davanın en iyi şekilde sonuçlanacağı, kişiye göre değiştirilmesi mümkün kevgir gibi yasaların olmadığı bir ülkede yaşıyor olsaydım İDAM CEZASINA "EVET" derdim.

  Güzel Özgecan'ın katilleri ve benzeri davalardaki şerefsizler, caniler alabileceği en ağır cezayı alsınlar, ASILSINLAR diye.

  Oysa ne yazık ki bizim ülkemizde bu mümkün değil...

  Bizim ülkemizde İDAM CEZASI olması demek, yeni Deniz Gezmişler, yeni Erdal Erenler olması demek olacaktır...

  Bu nedenle İDAM CEZASINA HAYIR !!!

  ***

  Sevgiler canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Çınar, yazdıklarına katılmamak mümkün değil.

   O nedenle kısa ve öz yanıt vereceğim:
   Genel İDAM CEZASI'na benden de HAYIR!!!
   Dikkat edersen yazdıklarımda başlık dahil ''TECAVÜZ SUÇLULARINA, ÖZEL YASA İLE'' en ağır cezanın (idam) getirilmesinden bahsediyorum. Tıpkı Özgecan'ın annesi gibi benim de yüreğimden geçen budur! Aksi takdirde kadına yapılan vahşi kıyımlar feci şekilde artarak devam edecek. Daha nice anaların canı yanacak! Korku dağları arasında kimse çocuğunu yalnız başına bir yere gönderemeyecek

   TECAVÜZ + İŞKENCEYLE KADIN KATLEDEN İNSANLIK DIŞI CANİLERİN İDAMINA BENDEN ''EVET! EVET!!!''

   * * *

   Sevgiler Çınarcım
   Sil
 5. Bu arada; sırf başka bir caninin asılması korkusuyla idamdan bahsedilmesinden hoşlanmayan bir güruh var.
  Bu nedenden dolayı idam konusundan feci şekilde gerildiklerini belli eden ''çağdaş'' zatlar!

  Amerika diyorum. Alooo???

  YanıtlaSil
 6. şiddet ve tecavuz ıcın en agır yasa gelmelı....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tecavüze kalkış. Karşı geliyor diye bıçakla. Ölmedi diye levye ile kafasını parçala. Can çekişirken ellerini bileklerinden kes. Sonrasında babanla birlikte yak...

   Sil
 7. Bütün bu kaos ortamını biz yaşayalım diye, yıllardır alttan alta işleye işleye bugünlere kadar geldi bu ülke!.. Ülkemiz üzerinde yıllardır süregelen emperyalist proje; sadece dini siyasete alet etmekle kalmadı, kadını da yok sayıp, muhafazakarlaştırırken, körelten ve salt cinsel objeye dönüştüren bir algıyla...hem bir yandan küresel dünyanın lolitaları ile içi boş modeller oluşturuldu.. (BBG. evlerinden, evlilik programlarına kadar! vb. ile) Bir yandan da sözüm ona muhafazakarlaştık!. Nedense medyayı kendi tekelinde oluşturan bu düzen, bu programlara özellikle prim verdi.. hemen her gün bu tuhaf dizilerle, evlilik programlarıyla, yeni star yarışmalarıyla... bambaşka bir yaşama doğru sürüklendik.. beyinlerin içi boşaltıldı. Ülkenin büyük çoğunluğu tam bir sürüye dönüştü!.. verdiğini yiyor!.. ne okuyor, ne düşünüyor, ne araştırıyor… Bir yandan rahibeler gibi başını bağlayan tek tip kadın modellerle din küreselleşti… diğer yandan kadınımız, erkeğimiz yine küresel bir dayatma içinde ‘sentetik idollerle’ kendini gösterme çabası içine girdi.
  Ne, din kendi iç dinamiklerinde Allah ile kul arasında kaldı.. ne de sosyal hayatlardaki özel dünyamızın bir mahrumiyeti kaldı.. Sosyal platformların (facebook.vb.) oluşumunda dahi emperyalizmin ince hesapları var.. Biz kendimize, kendi ülkümüze, kültürümüze ne kadar yabancılaştırıldık..
  Siyasette yalan-talan, sosyal hayatta ve kadın-erkek ilişkilerinde çelişen ve garipleşen bir bayağılık/muhafazakarlık!..
  Kültür = 0, Ahlak = 0, Toplum Bilinci = 0 İnsanlık = 0 ve bu düzen içinde kadının adı var kendi yok!..
  Bu düzen.. kadını toplumdan uzaklaştırırken, diğer yandan bastırılmış duyguların hezeyanı içinde bir de baktık ki, bu beyinler hastalıklı...'annesinin dizinin üstünden tahrik oluyor!' ürperti verici!.. torunu yaşındaki ile evlenmeye kalkabilir!.. ve daha pek çok örnek verilebilir!.. demem o ki.. bu gidişat gidişat değil.. ve yetti artık.. Toplumca cinnet geçireceğiz.. ama diğer yandan da sağduyulu olmamız gerekiyor.. Özgecan dolup dolup taşan bardağımızın son damlası oldu adeta!.. dilerim bu vahşetlerin de sonu olur..
  Korku filmlerine taş çıkartacak kadar canice olan bu vahşet karşısında, engel olamadığımız duygularımız 'hangi ceza verilse' dinmeyecek, susturulamayacak kadar ağır!. Duygularımız; ‘En ağır cezayı hak ediyor o cani!.’ Diyor.. İçimizdeki ses ‘bir tek o mu!.. bu ülkeye peşkeş çekenlere ne demeli!.. ‘ diyor.. ülkemiz yangın yeri.. ama yine de sağ duyulu olmamız lazım!..
  Bu bozuk düzen ‘Ahlaksızlıklara’, ‘sapkınlıklara’ örnek olmuş.. ve insanları bu yola yöneltmiş ise..
  İnsanlar hırsızlıkları haklı, yolsuzlukları haklı ve kadını da yok saymaya çalışırken!.. Artık çare bu düzene ‘dur’ demektedir !.. Yoksa bir avuç akli selim de yok olup gidecek..
  Ve hiçbir şey Özgecan’ı bir daha geri getiremeyecek!.. Özgecan’a Allah’tan rahmet diliyor, acılı ailesine de büyük sabırlar diliyorum. Işıklar içinde uyu Özgecan !.

  Not: Biraz uzun oldu yorumum Zeugmacığım..beni mazur görsün okurlar. benim de yüreğim yandı! duyan, hisseden ve yüreğinde insan sevgisi taşıyan herkes gibi.. ben de dolmuşum!..Aydınlık günlere özlemimiz çok.. Yetti artık!.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunun uzun olması, mazur görülecek değil, ''Keşke biraz daha yazsaydı'' denilecek kadar hayranlıkla okunası. Yazan ellerin dert görmesin sevgili Esinciğim. Bu ne güzel bir irdeleme! Bağlantılar, tespitler, neden-sonuç ilişkilileri harika dökülmüş kaleminden.
   Hepimiz doluyuz dediğin gibi. Tertemiz, aydınlık günlerin özlemiyle yanıp tutuşmaktayız!
   Bu düzene ''DUR'' diyecek aklı selim sayısının çoğalmasını diliyorum. Tüm kalbimle...

   Özgecan'ın acısı yüreğimde kor gibi halen. Geçmiyor :((
   Acılı annesi sürekli gözümün önünde. Nasıl dayanıyor, nasıl!!!
   Mekanı cennet biliyorum. Huzur içinde uyusun...

   Sil
 8. Bu suçun cezasının olabilecek en adil yolu ; O karaktersiz canlıyı ellerini ve kollarını bağladıktan sonra , kurban edilen kızın abisine ya da babasına,(bana da olabilir) teslim edip , onları karanlık - ormanlık bir alanda kapalı bir minübüsün içinde kendi başlarına bırakmaktır ! Bundan gayrısı ne beni soğutur , ne sizi , ne kurbanın yakınlarını ...
  İdam mı? İdam bunun gibiler için düğün bayram bence ...

  Tek tesellim şu ; Bir zamanlar çalıştığım işyerinde eski bir mahkum vardı , tahliye olmuş işe alınmıştı kontenjandan.İyi birisiydi.

  Şunu söylemişti o zaman ; ''Çocuğa ve genç kıza tecavüzden içeriye düşen her mahkum ,diğer mahkumlarca aynı şekilde defalarca tecavüze ve işkenceye uğrar , sonunda kendisini asana kadar buna devam edilir'' ...
  Şimdi bu olaya da dışarıdan bakılınca insanlık dışı gibi geliyor ama ; O güçsüz kuvvetsiz, dengin olmayan bir kızı önce tecavüze yeltenir , eder, canlı canlı , ''hırıltıları daha duyulurken'' bileklerini keser , sonra da benzin döküp yakarsan , sonuçlarına katlanmadan bu dünyadan göçmek yok öyle temiz bir idamla ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazıda da belirttiğim gibi, cezaevinde yatarak ıslah olmuş bir tecavüz mahkumu ''dünya genelinde'' yok. Varsa da tek tük. Tahliye edilenlerin çok kısa bir süre içinde aynı suçu yeniden işledikleri belirlenmiş. Eski işyerinizdeki mahkumun anlattıkları yüzde yüz doğru Kürşat Bey. Ben de aynı şeyi değişik kişilerden sayısız kez dinlemiş veya okumuşumdur. Sonuç hep aynı: Kendini asana kadar eylemlere devam edilir.
   Bir de şu var: Cezaevine namus meselesi yüzünden girmiş kişi baş tacı ediliyormuş. Örneğin karısına ya da kızına sarkıntılık edeni öldürüp içeri düşmüş kişiler. Herkes onlara hizmet ediyor, bir dedikleri iki edilmiyormuş. Sözün özü; asıl adalet (gerçek adalet) içerideymiş...

   Bu konuyla ilgili ekşi sözlük'ten bir alıntım var:

   * * *
   zamanında kurtlar vadisi'nde çakır'ın hapisteyken bir tecavüzcüye verdiği cezadır, sonuna kadar arkasındayımdır.*

   --- spoiler ---

   çakır hapisane koğuşunda tv seyrederken bir habere rastlar. haberde 13-14 yaşında bi kıza tecavüz edip öldüren sapığa tatbikat yaptırılmaktadır. "şurdan aldım, ses çıkarmasın diye aazını kapattım, işimi bitirdikten sonra da kafasını taşla ezdim!" gibisinden. derken mahkeme çıkışı o zavallı kızın abisi "adalet mi bu? onu benim ellerime verin" diye ağlar. bunu gören çakır dayanamaz ve ayağa fırlayıp: "bu şerefsiz bu koğuşa gelecek! duydunuz mu lan? onu bu koğuşa istiyorum!" gibisinden laflar eder adamlarına.

   derken o sapığı çakırın koğuşuna getirirler. çakır bi sandalyeye oturtulup eli kolu tutulan tecavüzcü sapığa iyice bi girişir yumruklarıyla. "lan, hem bir körpeye el uzatıp canına kıyıyorsun, sonra da marifetmiş gibi anlatıyosun?!" çakır bi müddet yumrukladıktan sonra "haa, bi de kafasını taşla ezdim demiştin di mi?" diyip, yanındaki havluya sardığı metal salon küllüğü ile kafasına kafasına vurarak dağıtır. ve sonunda adamlarına emri verir:

   "alın götürün bunu burdan! malını kesin ağzına verin, neden geberdiği bilinsin" der.

   --- spoiler ---

   aha burası da "we are human after all" diyenler için geliyor:

   işbu diziden ibaretti ama, bu gibi şeyleri yapanları insan olarak görmediğim için zerre kadar acımam. izlerken de içim soğumuştu ve keşke her tecavüzcüye aynını yapsalar diye düşünmeden edememiştim.

   çünkü bu gibi şeyleri yapanların "insan olarak değerlendirilmeye hakları yok. bildiğin senin benim oksijenimi tüketiyorlar boş yere...
   21.04.2010 21:53 ~ 22.04.2010 21:45 trawmatolog


   Ancak, günümüzde bu şartların oluşacağı ortamlardan kaçınıldığını duydum. Tecavüz suçlularının artık diğer mahkumlardan tecrit edilip özel bir odaya kapatıldığını...

   Sil
  2. Nöbetçi gardiyanlardan birisinin baskılara daha fazla dayanamayarak, bir gece o tek kişilik koğuşun anahtarını bir kaç saatliğine diğer mahkumlara vermesiyle, tek kişilik koğuş sabaha kadar bir kaç kişilik koğuşa dönüşüyormuş zaten ... Yani duyduğum bu ve dahi umduğum da ... Bekleyelim görelim , elbet bir gün gazetede ilgili bir haber duyarız ...
   Zira kimsenin ettiği karşılıksız kalmaz , ama iyilik ,ama kötülük ...

   Sil
  3. Duyduklarınızın doğruluk ihtimali çok yüksek.
   Nitekim Cem Garipoğlu bile eninde sonunda intihar(!) etmedi mi?
   Aslında hemen idam edilseydi, başta söylediğiniz gibi onun için düğün bayram olacaktı.
   2009'dan beri kim bilir kaç kez öldü...

   Dediğiniz gibi...
   Kimsenin ettiği karşılıksız kalmaz.
   Er ya da geç, EDEN (mutlaka) BULUR.
   Bir gün gelir herkes ektiğini biçer...

   Sil
 9. Sadece tecavüz olaylarına özel yasa ile idam cezası uygulanabilse... bu düşüncenizde haklısınız. Ancak diğer yorumcuların endişelerine, sizin gibi katılıyorum. Bekleyip, sonucu hep birlikte görmekten başka çaremiz yok. Her gün bir yenisine şahit oluyoruz, insanlık adına utanç dolu günler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Özgecan'ın annesinin ''Kızımın kanı yerde kalmasın. Bu katliamı yapanlar idam edilsin'' haykırışlarını, babasının ''Caydırıcı olması açısından evet idam gelsin...'' sözlerini duyanlar onların adını da mı ''idam çığırtkanları'' koydu, merak ediyorum. Empati yoksunu bu insan müsveddeleri eminim ki aynı şey kendi çocuklarına yapılsa asla bu şekilde düşünmeyeceklerdir!
   Özel yasa ile idam cezası gelmesini tüm kalbimle dilemeye devam ediyorum. Nitekim ülke Özgecan olayıyla çalkalanırken dahi peş peşe kaç kadın cinayeti daha işlendi. Yeter artık gerçekten!

   Sil