2017/07/17

Çanakkale Boğaz Komutanlığı Bandosu

Aşiyan
Bando Şefi: Bnd.Kd.Ütğm.Mehmet ALTUĞ, Solist: Ezgiler TÜRKOĞLU

10. Yıl Marşı
03-07 Temmuz 2017 Çanakkale Korolar Festivali (Canakkale Choral Festival)
Milli duyguların tavan yaptığı, coşku dolu anlar...


* * *

Korolar Festivali
Pamukkale Üniversitesi Çok Sesli Korosu5 yorum:

 1. İlk videoya dikkat. Her yerde, her zaman; askerî bir bando çalarken dahi ''çocuklarını sahneye salıp rahatsızlık verme'' gibi o şaşılası geleneği sürdüren ve fütursuzca seyreden duyarsız anne-babalar sadece bizim ülkemize has sanırım. İnsan hayret ediyor...

  YanıtlaSil
 2. Çanakkale'deki askeri bandonun performansı oldukça iyi ancak, ilk videodaki o çocukların pervasızca hareketlerine ebeveynlerin kayıtsızlığı düşündürücü!. kimileri böylesine duyarsız ve gerici, oysa marşın sözleri "Türk önde Türk İleri" diyor!.milli duyguların da içi boşalmaya başladı. Üzülüyor insan.
  İyi haftalar dilerim Zeugmacığım..Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Performansları çok iyi gerçekten. Klasik müzik eserlerini de harikulade icra ediyorlar. Rusların ünlü Kızıl Ordu Bandosu var hani. Repertuvarlarında Türkçe eserler de var. Onları da severek izliyordum. Keşke bizim bandomuz da dünyaya açılıp turnelere çıksa.
   Aynen öyle ya! ''Türk önde, Türk ileri!'' Bazıları bu sözleri ''Çocuklar her yerde önde'' anlıyor galiba. Çocuk demek ayrıcalık mı demek? Kör müsünüz, sağır mı? Alın o çocukları sahnelerden!!!
   Çok teşekkürler Esincim. Benden de sevgiler...

   Sil
 3. Çok etkileyici ve lezzetli bir performans :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çekim amatör şartlarda gerçekleşti maalesef. Cep telefonuyla.
   Neyse ki seste fazla sorun yok:)

   Sil