2008/10/27

Yetsin artık !

Off..off!! Sıkıntıdan patlıyorum.Hangi yolla olursa olsun bloguma gelip yazmadan duramayacağım,bunu anladım.Kaç gündür yoğun bir sıkıntının içindeyim.Bu olayın beni bu kadar etkileyeceğini söyleseler inanmazdım.Resmen elim ayağım bağlandı,hatta psikolojim bozuldu..Gerçekten..
Birçok blog yazarı arkadaş gibi yazdıkça can sıkıntısının geçtiğini farkeden biriydim ben.Henüz birkaç ay olmuştu.Ne kadar şanssızmışım.
Nedir bu yasakçı zihniyet? Kaç gündür merak etmekteydim ''Suçumuz nedir,hangi Ortaçağ zihniyeti böyle bir cezayı layık görmüştür? '' diye..Cevabı dün akşam saatlerinde bulabildim:''Digiturk''..Digiturk ile uzaktan yakından ilgisi olmayanlar neden cezalandırılıyorlar ki? Neden?..Nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz ? Demokrasi ile yönetilen Türkiye Cumhuriyeti idi değil mi yaşadığımız ülkenin adı?
Az önce bilgisayarımın dns ayarlarını değiştirdim.Oh ya..! Yasak kalkmış gibi oldu.Blogumun her tarafı eskisi gibi tıkır tıkır çalışıyor.Resim ekleme ve müzik dahil.Hiçbir şifreye gerek olmaması şahane.Tavsiye ediyorum..Bunu ne kadar çok kişi yaparsa o kadar iyi galiba.En azından şu yasak sona erene kadar.
Buraya kadar yazdıklarım bariz bir rahatlama hissettirdi.Sanırım ben ömür boyu blog yazacağım.Aksi mümkün değil,hastalanırım..
Şimdilik bu kadar..Blogger'e bağlı tüm yazar arkadaşlara sevgiler,saygılar sunuyor ve başka adreslere ayrılmamalarını diliyorum.Blogger'ı seviyorum.Çünkü kelimenin tam anlamıyla burası ikinci adresim benim.
Bu konu ile ilgili fikirlerin ve tepkilerin diğer okurlarla saygı çerçevesinde ve serbestçe paylaşılması için www.serbestyazarlar.com diye bir adres var.Tepkilerin burada birikmesi ve ses verilmesi için güzel bir site.Tavsiye ediyorum.
Ve bir de blogspotyazarlari@gmail.com adresine blog adresinizle birlikte isminizi yazarak bir mail atıp imza listesine blogunuzu ve isminizi ekleyebilirsiniz.
Kampanyayı buradan izlemeniz mümkün.

13 yorum:

 1. Bi hafta boş bıraktık ortalıgı blogger kapanmış duydugumuz gün kasımpatım akşama kadar napıcas şimdi başka yeremi taşınalım diye söylendik durduk serzenişimle.Ama bizde dns ayarlarından halledip senin gibi bloggerda kalmayı yegledik.Sacma bir hukuk sistemi var ülkemizde...

  YanıtlaSil
 2. kasımpatım yasakçı bir zihniyet isyankar bir toplum oluşturur. kırbaçlıyor böyle şeyler bizi, daha da güzel eserler ortaya çıkacak bu yasakçı zihniyetin gölgesnde.. en iyisi dns ayarı düzenlemek... iyiki yaptın dns ayarını. sensiz blog yazmanın keyif vericeğini sanmıyorum...
  ömür boyu yaz, ömür boyu okuyalım olurmu? teşekkürler canım ikizim...

  YanıtlaSil
 3. Ahaha :)
  Kuzucuklarım gelmiş hemen ziyarete :) Teşekkür ederim böcüklerim..
  Ben de az önce sizin ortak blogunuza yani ''Aşk Blogunuza''yorum yazmaya gitmiştim :)
  Ben oradayken siz buradaymışsınız :D
  Gerçekten bu dns ayarı harika bir şeymiş.Sizin de aynısını yapmanız beni çok sevindirdi ya!!
  Sonuçta beraberiz.Kasımpatı ve böcükleri olarak..Çoook güzel,süpersiniz !!
  Görüşmek üzere size sevgiler gönderiyorum.Bye !!

  YanıtlaSil
 4. hepimiz aynı durumdayız.. :(

  YanıtlaSil
 5. Evet,farkındayım..
  Sevgilini üzmüşsün sen de sırf bu yüzden hatta :((

  YanıtlaSil
 6. Sevgili Zeugma,
  Serbest yazarlar sizi bekliyor...
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Teşekkür ediyorum :)
  Beklettiğim için özür dilerim.
  Az önce gidip kaydımı yaptım.
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 8. Blogların tekrar açılması fazla önemli değil, nasıl olsa kısa zamanda başka bir nedenden gmail veya yahoo kapanacaktır, Youtube mesela hala kapalı kimsenin umurunda değil, unutuldu bile. Çünkü nasılsa arka kapı çözümü var. Bu iş cidden artık kötü bir gerilim filmi olmaya başladı, beni ürkütüyor ha bloğu kapamışsın, ha 12 eylüldeki gibi evi basıp yasak kitap aramışsın, temelde mantık aynı. Ürkünç

  Şu serbest yazarlar olayında seni destekliyorum ama kendi adıma o tür organizasyonlara katılmayı benimsemiyorum.

  YanıtlaSil
 9. Açılacakmış tube, Artık video ya yayın yasağı gelecekmiş,
  Ve bunu duyuran ise fethullah hocanın kanalları, Ne tuhaf ülke oduk çıktık biz.

  YanıtlaSil
 10. video sitelerinin kapatılmasını ttnet de istiyor olabilir, zira bu siteler internet üzerindeki en büyük baskıyı oluşturuyor ve interneti zorluyor, ama blogger'ın kapatılması aynı eşek kaybetme hikayesine döndü, nasıl sevindik ama yeniden açılınca:D:D:D:
  brk

  YanıtlaSil
 11. video sitelerinin kapatılmasıyla ttnet in doğrudan bi alakası bencede var aga ama sanırım o zorlamadan değil.. duyduğuma göre ttnet müzik portalından sonra video ve oyun portalı açıcakmış.. bence bununla büyük bi alakası var.. yakında bilindik oyun siteleri de kapanırsa hiç şaşırmayın...

  cka

  YanıtlaSil
 12. zeugma,

  bu konuda magdur olmasamda yapılanın çok saçma oldugunu düşünüyorum ve bunu da blogumda dile getirdim..çünkübu şekilde nedeni açıklamanyan nedenlerle yasaklamak çok acizce

  bu şekilde sende sesini yükseltmişsin ve buna bende destek veriyorum...

  saygılarımızla..

  YanıtlaSil